ДО УВАГИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ!!!

Державна екологічна інспекція Центрального округу звернулась в Господарський суд Черкаської області з позовом до Тернівської сільської ради про стягнення 70000,00 грн збитків, заподіяних державі порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності (самовільна вирубка та пошкодження дерев).


Так, 03.05.2019 Держекоінспекцією Центрального округу проведено перевірку за додержанням вимог природоохоронного законодавства, зокрема додержання законодавства про охорону, використання та відтворення тваринного і рослинного світу на території Черкаської області, за результатами якого складено акт про дотримання вимог природоохоронного законодавства та встановлено, що в селищі Холоднянське по вул. Докучаєва, вздовж дороги, за рішенням виконкому Тернівської сільської ради від 27.02.2019 №12 проведено омолоджувальну обрізку дерев, в результаті чого було пошкоджено 67 дерев різних порід (липа, тополя, абрикос, клен) до ступеня неприпинення росту, та 5 дерев різних порід (липа, клен, горіх) - до ступеня припинення росту, що є порушенням вимог ст.ст.16, 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та п.4.2, п.9.1.11.3 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006.


За порушення екологічного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто посадову особу Тернівської сільської ради за ст. 153 КУпАП. Адміністративний штраф ним сплачено в добровільному порядку.


Суд взяв до уваги, що попереднього обстеження дерев не проводилося, відповідні акти не складалися, що є порушенням. Тому задовольнив позов інспекції в повному обсягу обрахованої шкоди в сумі 70 тис. грн.
ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці