ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ

З метою посилення заходів державного нагляду (контролю) під час використання обʼєктів тваринного світу в мисливський сезон 2021 – 2022 років, на виконання доручення Державної екологічної інспекції України Державна екологічна інспекція Центрального округу розробила та затвердила спільні плани заходів та організувала проведення перевірок по виявленню випадків браконьєрства з обласними управліннями лісового та мисливського господарства та головними управліннями Національної поліції Полтавської та Черкаської областей.

Документами на право полювання є: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання. Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Державна екологічна інспекція Центрального округу (Черкаська та Полтавська області) попереджає про заборону полювання на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, на відтворювальних ділянках, у межах населених пунктів, а також у заборонений час, у не дозволені для полювання строки на відповідні види тварин, у темний період доби.

Забороняється полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, без належного на те дозволу та відповідних документів. Порушення у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. 

Законами України “Про мисливське господарство та полювання” “Про тваринний світ”  охороняється середовище перебування диких тварин та регулюються правові відносини у сфері ведення мисливського господарства.

Порушення у сфері використання об’єктів тваринного світу відповідно до частин 1, 2 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафів на суму від 102 до 2550 гривень. У випадках порушень полювання, що мало наслідок добування птахів / диких тварин, розраховується шкода відповідно до такс, затверджених спільним наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України № 301 / 222.

Державна екологічна інспекція Центрального округу закликає мисливців дотримуватись правил полювання, визначених законодавством, техніки безпеки, пожежної безпеки, ветеринарно-санітарних вимог та попереджає, що впродовж сезону полювання в мисливських угіддях на підконтрольній території здійснюватиметься державний нагляд (контроль) за дотриманням мисливцями правил полювання.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці