Використані батарейки – це загроза для природи та людей!

Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу інформує, про шкоду, яку приносять неутилізовані використані батарейки та люмінесцентні лампи.

До цих пір в Україні використані батарейки та люмінесцентні лампи часто просто викидаються на звалища побутових відходів. В батарейках містяться важкі метали, навіть у дуже обмеженій кількості становлять загрозу навколишньому природному середовищу: цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель та інші.   Викинута батарейка покривається корозією, через що шкідливі речовини потрапляють в ґрунтові води, а далі - в річки, озера, артезіанські води. Одна пальчикова батарейка може забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів землі. Далі шкідливі речовини можуть потрапити в організм людини або тварини, де будуть накопичуватися та викликають порушення опорно-рухової системи та захворювання дихальних шляхів, важкі захворювання мозку, нервові розлади, провокують рак, погіршують зір, слух тощо.

Схожа ситуація з люмінесцентними лампами, адже у стандартній лампі міститься від 3 до 5 міліграмів ртуті. Ртуть - отруйна речовина 1-го класу небезпеки («надзвичайно небезпечні»). Ртутні пари, що не мають кольору, смаку і запаху, досить швидко випаровуючись при кімнатній температурі і накопичуючись в організмі людини, вражають клітини центральної нервової системи, інші органи і призводять до важких захворювань. При битті люмінесцентної лампи, ртуть, що міститься в ній, є сильним джерелом забруднення навколишнього середовища і несе небезпеку для здоров'я. На жаль, пари ртуті, не виводяться з організму живих істот, зокрема людини. Достатньо, всього однієї розбитої люмінесцентної лампи, що зможе викинути в повітря близько 50 м³ отруйної ртутної пари!

Тому з метою недопущення потрапляння небезпечних відходів до навколишнього природного середовища, їх потрібно утилізувати на спеціально призначених для цього підприємствах, що дасть можливість зменшити шкоду для навколишнього нас середовища. Необхідно всі відпрацьовані батарейки та люмінесцентні лампи відносити до пункту утилізації. Таким чином, ви зможете хоч якось зменшити шкоду природі.

Наразі, на території міста Черкаси, встановлено три стаціонарні пункти збору, куди можна здати відпрацьовані батарейки та енергозберігаючі лампи:

-   вулиця Байди Вишневецького, 36 (біля будівлі Черкаської міської ради);

- бульвар Шевченка, 307( приміщенні колишнього Придніпровського райвиконкому);

- бульвар Шевченка, 117 (у приміщенні колишнього Соснівського райвиконкому).

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці