Результати перевірок органів влади та органів місцевого самоврядування в частині виконання делегованих повноважень за 9 місяців 2024 року

Державна екологічна інспекція Центрального округу проводить перевірки органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Згідно Плану заходів державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади на 2024 рік перевірено 58 органів місцевого самоврядування Полтавської та Черкаської області. За результатами перевірок складено 58 актів, 17 протоколів, з яких один передано на розгляд суду.

Винесено 16 постанов за порушення, виявлені під час проведення перевірок – невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб, засмічення лісів відходами, незаконне використання земель державного лісового фонду, порушення правил використання земель, порушення правил водокористування, захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Сума накладених штрафних санкцій становить 9,452 тис. грн, які сплачені добровільно у повному обсязі.

До Черкаської окружної прокуратури передано один матеріал для представлення інтересів держави в суді щодо визнання протиправною бездіяльність однієї із сільських рад Черкаського району по вжиттю заходів з ліквідації сміттєзвалища твердих побутових відходів та відшкодування збитків за забруднення та засмічення земельної ділянки побутовими відходами у сумі 1 мільйон 632 тисячі 825 гривень.

До Управління СБУ в Черкаській області направлені матеріали щодо незаконного знесення 268 дерев, які не включені до матеріалів відводу вибіркової санітарної рубки на території полезахисної смуги в адміністративних межах однієї із сільських рад Золотоніського району, чим порушено статті 67, 68 Лісового кодексу України. Відкрито кримінальне провадження.

Видано 58 вимог щодо усунення (ліквідації) виявлених порушень природоохоронного законодавства, а саме: невжиття заходів по встановленню розмірів і меж прибережних захисних смуг водних об’єктів, відсутність розроблених проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг, порушення режиму обмеження господарської діяльності в  прибережно - захисних смугах річок, водних об’єктів, відсутність паспортів водних об’єктів (ставків), порушення природоохоронного режиму та природного стану земель водного фонду, відсутність проектів землеустрою з організації і встановлення меж територій природно - заповідного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів, які передані територіальній громаді під охорону.

Звертаємо увагу на відсутність інвентаризації зелених насаджень в межах населених пунктів, наявність сміттєзвалищ, на які не оформлені документи на землю, відсутність безперешкодного доступу громадян до водних об’єктів загального користування, відсутність затверджених правил збирання, транспортування та очищення стічних вод від об’єктів, не приєднаних до систем централізованого водовідведення, тощо.

Державна екологічна інспекція продовжує здійснювати заходи державного нагляду (контролю) згідно Плану заходів державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади на 2024 рік та вживати заходи реагування в межах повноважень до виявлених порушень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці