Державна екологічна інспекція Центрального округу відновила планові перевірки нехарчової прокукції, суб'єктів господарювання, які проводять реалізацію нафтопродуктів

                 Державна екологічна інспекція Центрального округу відновила планові перевірки нехарчової продукції.

                Від 1 січня 2025 року в Україні відновлено планові перевірки нехарчової продукції ринкового нагляду (перевірка якості автомобільних бензинів, дизельного палива, суднового, котельного палива), які з метою сприяння адаптації бізнесу до умов повномасштабної війни були тимчасово призупинені під час воєнного стану. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 27 грудня 2024 року.

                Це допоможе захистити людей від придбання та використання небезпечної продукції, а також створить рівні умови ведення бізнесу та захистить добропорядних виробників від конкурентів, які випускають дешеву, але невідповідну продукцію.

               Так, згідно п.1 статті 4 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

             3 початку 2025 року Сектором державного ринкового нагляду Державної екологічної інспекції Центрального округу проведено 12 планових перевірок субʼєктів господарювання, які проводять реалізацію нафтопродуктів.

             За результатами перевірок виявлено низку порушень та винесено                         26 рішеннь про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів у звʼязку з невідповідністю вимогам Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого  Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. Nº 927 (зі змінами).
             Наразі вже усунуто порушення по 21 рішенню. Щодо решти субʼєктів господарювання - термін виконання рішень ще не закінчився.

             Сектором державного ринкового нагляду було винесено суб’єкту господарювання штраф у розмірі 34000,00 грн який суб’єктом господарювання сплачений в повному обсязі.

          Довідково:
         Відповідно до статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», до особи, яка ввела продукцію в обіг, що становить серйозний ризик, застосовують штрафні санкції у розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102000,00 грн).

           До особи, яка ввела продукцію в обіг, що не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 та частиною третьою статті 29 цього Закону), - у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (34000,00 грн - 51000,00 грн).

            До розповсюджувача (крім юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, цей штраф складає дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000,00 грн).

             До розповсюджувача - юридичної особи або фізичної особи - підприємця, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000,00 грн).

            Крім того, за результатами державного ринкового нагляду приймається рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів: якщо продукція становить серйозний ризик або одночасно становить серйозний ризик та не відповідає встановленим вимогам - рішення про вилучення з обігу та/або відкликання, заборона надання продукції на ринку; у разі формальної невідповідповідності (знак відповідності нанесено з порушенням вимог або відсутній; не було складено декларацію про відповідність або декларація про відповідність не супроводжує продукцію, ін.) - рішення про усунення формальної невідповідності; продукція не відповідає встановленим вимогам - рішення приведення у відповідність.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці