Працівників державної екологічної інспекції навчали запобіганню та врегулюванню конфлікту інтересів

14 липня 2020 року у місті Полтаві відбулося внутрішнє навчання працівників Державної екологічної інспекції Центрального округу з питання практичного застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» у частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Учасникам зібрання наголошено, що неналежне врегулювання конфліктів між приватними інтересами та державними обов’язками службових осіб, так само як і порушення встановлених чинним антикорупційним законодавством заборон та обмежень, стає джерелом корупції.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає два види конфлікту інтересів:

потенційний конфлікт інтересів – наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень (абзац дев’ятий частини першої
статті 1 Закону);

реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями,
що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень,
або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. (абзац тринадцятий частини першої статті 1 Закону).

Працівникам Інспекції вказано, що приватний інтерес – це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Водночас, Законом не встановлюється заборон чи обмежень на наявність приватного інтересу, як такого. Йдеться про дотримання правил етичної поведінки службовця та відповідну оцінку приватних інтересів через призму можливого їх негативного впливу на об’єктивність прийняття рішень
чи діянь службовця при реалізації своїх службових повноважень.

Під час навчання також зазначено, що відповідно до положень частини другої статті 29 Закону, особи, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть самостійно вжити заходів щодо його врегулювання шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням документів що підтверджують це безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади.

Відповідно до частини п’ятої статті 28 Закону у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов’язана звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства, який надає підтвердження про відсутність конфлікту інтересів (частина шоста статті 28 Закону).

Працівники Інспекції також мають змогу отримати роз’яснення з питань, які стосуються запобігання корупційних правопорушень, або повідомити інформацію про факти можливих корупційних правопорушень чи правопорушень, пов’язаних з корупцією, надіславши письмове звернення на адресу: вул. Коцюбинського, буд. 6, м. Полтава, 36039.

Крім того, відповідне звернення можливо надіслати на офіційну електронну пошту Державної екологічної інспекції Центрального округу: centr@dei.gov.ua або зателефонувати за номером:        

+38 (0532) 56-93-18.

Повідомлення про корупцію може бути подано й через захищений канал зв'язку - спеціальну адресу електронної пошти: antikor­­_dei@i.ua.

Водночас вказано, що письмові повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів: прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада в Державній екологічній  інспекції Центрального округу; тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена; прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці