Результати спостережень за станом поверхневих вод Черкаської області

За 2020 рік відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Центрального округу в сфері контролю водних ресурсів відібрано та проаналізовано 267 проб та виконано 4632 визначення.

Відповідно до листа Державної екологічної  інспекції України про контроль за водогосподарською ситуацією у басейні р. Дніпро та з метою здійснення державного нагляду (контролю) проведено обстеження Кременчуцького водосховища від пристані Бучаки (Канівське водосховище) до с. Стецівка, Чигиринського району, на 28 створах, р. Тясмин  контролювалась на 16 створах, р. Золотоношка  на 4-ох створах, на р. Суха Згар на 4-ох створах, р. Ірклій на 2-ох створах та. р. Рось спостереження проводились на 14 створах.

Основні гідрохімічні показники складу води Кременчуцького та Канівського водосховищ відповідають нормам гранично допустимих концентрацій тільки в період підвищеної температури навколишнього середовища, цвітіння синьо-зелених водоростей виявлені перевищення по залізу  в 1,2 – 1,4 рази, по БСК5 в 1,3 – 3,0 рази, завислих речовинах в 2,0 рази, вміст розчиненого у воді кисню знаходився в межах норми.

Проаналізувавши результати аналізів у відібраних пробах поверхневої води р. Тясмин в місці скиду зворотних вод після очисних споруд КП «Вод Гео» м. Сміла, РКП «Кам’янський водоканал» м. Кам’янка, р. Суха Згар, КП «Міський водоканал» Золотоніської міської ради та Чорнобаївського КП ВУЖКГ бачимо що очисні споруди даних підприємств працюють не належним чином, про що свідчать зависокі концентрації забруднюючих речовин.

По даним фактам перевищення Держекоінспекцією направлено листи до міських і районних рад та правоохоронних органів щодо вжиття відповідних заходів реагування.

Також, Держекоінспекцією неодноразово фіксувалися порушення умов скиду стічних вод КП «Міський водоканал» Золотоніської міської ради до р. Суха Згар і КП «ВодГео» до р. Тясмин та відсутність дієвих організаційно-технічних заходів щодо недопущення наднормативного скиду забруднюючих речовин із стічними водами після очистки.

Вимоги приписів Держекоінспекції щодо дотримання умов скиду стічних вод систематично не виконувалися.

Внаслідок чого, Держекоінспекція звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративними позовами щодо застосування заходів реагування і зобов’язання обмежити КП «Міський водоканал» Золотоніської міської ради та КП «ВодГео» скид стічних вод з перевищенням ГДС. 

Шостий апеляційний адміністративний суд виніс рішення від 27 лютого 2019 по справі №2340/3413/18, яким зобов’язав КП «ВодГео» обмежити здійснення скиду з перевищенням нормативів ГДС (гранично допустимих скидів) в річку Тясмин та рішенням від 19 лютого 2019 по справі №823/2202/18 зобов’язав КП «Міський водоканал» Золотоніської міської ради обмежити здійснення скиду з перевищенням нормативів ГДС в р. Суха Згар.

Рішення суду набрали законної сили. Вищезазначені рішення суду направлені до поліції, прокуратури та міських рад для належного контролю за їх виконанням.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці