Державна екологічна інспекція Центрального округу реагуючи на звернення жителів с. Кедина Гора звернулася до суду з метою припинення порушень в сфері охорони довкілля при здійсненні господарської діяльності СТОВ "ППЗ "Коробівський"

      На адресу Державної екологічної інспекції Центрального округу неодноразово надходять письмові та усні звернення жителів села Кедина Гора Золотоніського району щодо господарської діяльності по вирощуванню качок СТОВ «ППЗ «Коробівський», яка негативно впливає на стан довкілля. Зокрема жителі села вказують на неналежне зберігання гною від пташників без дотримання вимог законодавства, що в свою чергу призводить до накопичення виробничих відходів, забруднення ґрунтів та засмічення земельних ресурсів, порушення правил утилізації відходів, що утворюються в результаті роботи забійного цеху підприємства, не здійснення в повній мірі організаційних, науково-технічних та технологічних заходів щодо максимальної утилізації цих відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам.

    В результаті господарської діяльності СТОВ «ППЗ «Коробівський» утворюється велика кількість неочищених стічних вод, які потрапляють на застарілі очисні споруди підприємства ще радянських часів. Перезавантаженість полів фільтрацій призводить до переливу та порушення дамб, а як наслідок до забруднення земель неочищеними стічними водами. В результаті діяльності СТОВ «ППЗ «Коробівський», жителі села Кедина Гора потерпають від постійного смороду, накопичення відходів та проживання в неналежних екологічних умовах, що негативно впливає на стан їх здоров’я та тривалість життя.

     Реагуючи на звернення, Державною екологічною інспекцією Центрального округу проведено рейдові виїзди та перевірки СТОВ «ППЗ «Коробівський».  Представниками підприємства неодноразово вчинялися перешкоди по допуску інспекторів до проведення позапланових заходів. На підставі рейдових наказів, оглядів, обстежень вказаних територій, інспекторами Держекоінспекції Центрального округу зроблено заміри засмічених та забруднених ділянок, виміри показників складу та властивостей ґрунтів, розраховано шкоду нанесену довкіллю.

    Всі матеріали, зібрані в єдину справу та передані до правоохоронних органів з метою вжиття заходів реагування. Лише в квітні 2021 року Державну екологічну інспекцію Центрального округу директором СТОВ «ППЗ «Коробівський» допущено до проведення перевірки виконання вимог припису. На час перевірки документи, що регламентують діяльність підприємства та інформація щодо реконструкцій не надана, робочі проекти з розділами ОВНС не представлені, водозабір підземної води не оснащений водорегулюючими та контрольно-вимірювальними пристроями. Припис не виконано в повному обсязі.

    Також Інспекцією встановлено, що підприємство з кожним роком нарощує виробництво - утримує все більшу чисельність поголів’я качок, реконструкції та модернізації не проводяться, що призводить до ще більшого навантаження на природне середовище. Оскільки підприємство має значний вплив на довкілля, тому постійно надходять скарги від жителів, а саме порушуються екологічні нормативи та вимоги, а керівництво не проводить організаційно-технологічних заходів, до покращення ситуації. Враховуючи вищенаведене Інспекція звернулася до суду з вимогою тимчасової заборони діяльності СТОВ «ППЗ «Коробівський» до усунення порушень вимог природоохоронного законодавства.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці