В цьому році відкриття полювання на пернатих птахів пройшло з порушеннями для 18 мисливців!

Лише за один день, 7 серпня 2021 року рейдовими групами перевірено 135 транспортних засобів на воді, екоінспекторами Черкаського Управління Держекоінспекції Центрального округу складено 11 протоколів за порушення правил полювання та 7 протоколів складено поліцейськими водного патруля РО ВО Управління патрульної поліції в Черкаській області за керування суднами в стані алкогольного сп’яніння!!!

Основні порушення - це добування дичини понад встановлених лімітів, відсутність відстрільних карток, відсутність відміток в контрольних картках обліку добутої дичини, полювання з мисливськими собаками без відповідного паспорту на них. Найчастіші порушення, які фіксувались – це полювання в межах населених пунктів, перебування в мисливських угіддях без документів на право полювання, які мисливець повинен мати при собі.

Всі порушники притягнуті до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Поліцейські в основному складали протоколи за ч.5 ст.130 «Керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції…»

Також був виявлений факт, коли один із мисливців здійснив добування 5 диких птахів виду «Чайка», полювання на яких не дозволено. На порушника складено протокол за ч.2 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім накладання штрафу порушнику загрожує сплата збитків в розмірі 1000 грн. за кожну особину вбитого птаха (Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства екології та природних ресурсів України від 19.06.2017 № 301/222).

Ми закликаємо всіх мисливців не порушувати природоохоронне законодавство і дбайливо ставитись до багатств флори та фауни Черкаського краю.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці