Стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 8 квітня з метою посилення заходів державного контролю за дотриманням законодавства під час любительського і спортивного рибальства у період розмноження водних біоресурсів розпочнеться операція «Нерест». Це один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій, від успішності якого залежить якість і майбутня кількість водних біоресурсів у водоймах.

Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від регіонів та водойм. Відповідні накази про нерестову заборону оприлюднили Управління Держрибагентства у Полтавській та Управління Держрибагентства у Черкаській областях.

За повідомленням Полтавського рибоохоронного патруля на території Полтавської області заборона на вилов водних біоресурсів діятиме:

- на Кременчуцькому водосховищі з 8 квітня по 16 червня 2024р.;

- на Кам’янському водосховищі з 8 квітня по 16 червня 2024р.;

- у річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) з 1 квітня по 20 травня2024року.;

- в придаткових водоймах річок з 1 квітня по 30 червня 2024року.

За повідомленням Черкаського рибоохоронного патруля на території Черкаської області заборона на вилов водних біоресурсів діятиме:

- на Кременчуцькому водосховищі з 8 квітня по 16 червня 2024р.;

- у всіх інших річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) з 1 квітня по 20 травня2024року.;

- на всіх інших водних об’єктах в районі діяльності Управління Державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарствата продовольчих програм у Черкаській області строки заборони передбачені Правилами любительського рибальства та Правилами промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

У цей період ловити рибу дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

Крім того, під час нересту заборонено пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади. Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання.

За недотримання зазначених вимог передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків.

Державна екологічна інспекція Центрального округу закликає громадян під час нересту дотримуватись встановлених норм законодавства. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці