Відбулася розширена нарада на тему «Проблематика малих річок Полтавщини»

Нарада на тему «Проблематика малих річок Полтавщини» відбулася 10 жовтня 2024 року в Державній екологічній інспекції Центрального округу (надалі - Інспекція). В ній взяли участь представники Полтавської обласної прокуратури, Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області,  Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА та керівництво  Інспекції.


Під час наради присутні обговорили низку заходів, що  належать до відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та екологічного стану малих та середніх річок у Полтавській області. Деякі з них знаходяться у занедбаному стані.

 Як зазначила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час конференції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо Плану дій комплексного вирішення проблем басейну річки Рось на 2024–2030 роки, оздоровлення річки Рось має стати пілотним проєктом у відновленні річок по всій Україні.

З огляду на вищезазначене, начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук  доповів про результати здійснення заходів державного нагляду (контролю) за суб’єктами господарювання, які мають вплив на річку Рось  та поділився досвідом роботи Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області щодо проведення перевірок органів місцевого самоврядування на території яких знаходиться вказана водойма.

Перевірки показали, що основними проблемами є:

1.     Не винесення меж земельної ділянки в натурі (в прибережних захисних смугах вздовж річок).

2.     Господарська діяльність в прибережних захисних смугах.

3.     Забруднення річок неочищеними стічними водами (незадовільний стан очисних споруд).

4.     Незаконна забудова в прибережних захисних смугах вздовж річок.

5.     Розміщення стихійних смітників біля водойм.

На нараді обговорили  заходи, які потрібно реалізувати для відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та екологічного стану водних об’єктів Полтавщини та обмінялися досвідом щодо вирішення інших питань у галузі регулювання водних відносин у межах компетенції.

Також було розглянуто питання  щодо проведення спільної наради з органами обласної влади та керівниками територіальних громад для об’єднання зусиль щодо пошуку спільних та дієвих рішень для охорони річок Полтавщини.

Довідково. На території Полтавської області протікає 1780 річок, загальною протяжністю 13006 кілометрів. З них: одна велика річка – Дніпро, яка протікає в межах області на ділянці довжиною 145 км.

8 середніх річок загальною протяжністю 1360 км (Сула – 213 км, Удай – 129 км, Оржиця – 89 км, Псел – 350 км, Хорол – 241 км, Ворскла – 226 км, Мерла – 28 км, Оріль – 80 км).

1771 малих річок, водотоків і струмків загальною протяжністю 11501 км, в тому числі малих річок завдовжки понад 10 км в області нараховується 137, їх загальна довжина 3596 км.

69 водосховищ загальною площею водного дзеркала 6469,5 га і загальним об’ємом 149,87 млн.куб.м; 2688 ставків загальною площею водного дзеркала 19969 гектарів і загальним об’ємом 278,072 млн.куб.м; 583 озера, загальною площею водного дзеркала 4534 гектарів і загальним об’ємом 7,85 млн.куб.м. води.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці